İletişimde işitmenin önemi

İletişimde işitmenin önemi

Duyun ve sesinizi duyurun

Ne kadar net duyarsak o kadar çok duyulmamızı sağlayabiliriz! Sesler dünyayla aramızdaki bağdır ve ailemizle, arkadaşlarımızla ve çevremizdeki insanlarla etkileşimde bulunmamızı sağlarlar. Canlılar olarak bağlantı aramızdır. Ancak şu soruyu kendinize sorun: Bir sesi duyamıyorsanız o ses ne kadar iyidir?

Hepimiz birbirimize bağlıyız

Yüzünüze bir gülücük kondurabilecek birçok ses vardır. Sevdiğinizden birinden aldığınız telefon, küçük yeğeninizin kıkırdaması veya oturma odanızdaki arkadaşlarınızın sohbeti. Bunlar kaçırmak istemeyeceğiniz, daha doğrusu kaçırmamanız gereken seslerdir.

Hepimiz aidiyeti hissetmek isteriz. Fark etme becerisi bize kabullenme ve konfor hissi verir. Etkileşimde bulunmak günlük yaşamımızın bir parçasıdır ve olaylara geniş çerçeveden baktığımızda hepimiz birbirimize bağlıyız!

İletişimde işitmenin önemi

Sinyali alın!

Radyoda en sevdiğiniz şarkıyı dinlemek veya kıyıya hafifçe vuran denizin sesi, sizi zamanda belirli bir noktaya götürebilir ve nostaljinin kıvılcımı olabilir.

Beklemeyin, katılın!

Daha iyi işitmek için ilk adımı ne kadar hızlı atarsanız, kaçırdıklarınızın keyfine o kadar kısa zamanda varırsınız. Çevrenizdeki ses dünyasını yeniden keşfedin ve gerçekten anlamı olan konularla bağınızı koparmayın.

Açın, kapatın

Ses düzeyi tek başına çözüm değildir

Evinizde televizyon izlerken ses düzeyi sizi rahatsız mı ediyor?

Sesi açıp kapatmaktan yoruldunuz mu?

Bu böyle olmak zorunda değil. Teknoloji, siz ve ailelerinizin televizyonun ses düzeyi konusundaki tercihleri arasında bir köprü kurabilir.